Zimné športy

Lyžiarske stredisko Salamandra resort

Zimné športy reprezentuje najmä lyžiarske stredisko Salamandra resort. Nachádza sa v blízkosti obce Hodruša – Hámre, neďaleko Banskej Štiavnice. Ponúka stredne náročnú zjazdovku dlhú  1450 m so štvorsedačkovou lanovkou  s bublinami. V areáli strediska je k dispozícii parkovisko, bar s ponukou studených a teplých jedál, požičovňa lyží a skiservis. Začiatočníci môžu tiež využiť služby lyžiarskych inštruktorov. Pre detských návštevníkov je pripravený vlek, lyžiarska škôlka, detský kútik a služby babysittingu. Súčasťou rezortu je aj Wellness centrum. Pre všetkých lyžiarov je zabezpečený výkon Lyžiarskej záchrannej služby. Tel. +421 918 789 454, www.salamandra.sk

Príjazd

Z Banskej Štiavnice: odporúčame zaparkovať v osade Horná Roveň (časť obce Štiavnické Bane). Parkovisko sa nachádza cca 500 m od hornej stanice lanovky.
Z obce Hodruša-Hámre: prístup je popri Hodruššských tajchoch na dolné parkovisko priamo v stredisku.

Zimné športy - Salamandra resort

Lyžiarsky vlek Ilija – Dúbravy

Nenáročný svah, dva lyžiarské vleky, požičovňa lyží, rodinné ceny. Výborná atmosféra malej zjazdovky s príjemným bufetom.
www.skidubravy.sk, tel: +421 907 238 505

Bežkárske trate

Trate sú za priaznivých snehových podmienok pravidelne udržiavané. Poskytujú príjemné zážitky v prostredí Štiavnických vrchov, najmä pod hrebeňom Paradajz – Tanád. Nástup na trate je možný v sedle Peciny, na Hornej Rovni a na Červenej studni nad Banskou Štiavnicou.

www.nabezky.sk, www.bezkar.sk

Zimné korčuľovanie na jazerách

Pokiaľ to klimatické pomery dovoľujú, dajú sa tajchy využívať aj na korčuľovanie, samozrejme výlučne na vlastnú zodpovednosť. Domáci uvítajú, keď im turisti pomôžu s úpravou ľadovej plochy. Najčastejšie môžete korčuliarov nájsť na tajchoch nad mestom – Vodárenská (meditatívne korčuľovanie) a Červená studňa (silový hokej), ale môžete skúsiť aj korčuliarsky maratón po všetkých tajchoch.

Zímné športy - hokej na tajchu